Om oss

Halmstad Kakelhus startade 1989, vår långa erfarenhet i branschen gör att vi har den rätta kunskapen för att ge er en så bra service som möjligt.

I vår butik finner ni vår stora utställning där ni får inspiration till ert hem och vår butikspersonal finns här för att ge er den bästa service och vägledning till just ert projekt.

Vi erbjuder totalentreprenad vilket innebär att vi tillhandahåller både plattsättare, snickare, rörläggare, elektriker samt målare.

Välkommen in till oss!

Kontakta oss

Halmstad Kakelhus

Karlsrovägen 73-75

302 41 Halmstad

info@halmstadkakelhus.se

Tel: 035-10 06 20

 

Öppettider

ÖPPETTIDER 

Mån - Tors         10.00 - 18.00

Fredag              10.00 - 17.00

Lördag              10.00 - 14.00

Söndag              STÄNGT

Kontakt Lager / Proffsbutik

Öppettider

ÖPPETTIDER 

Mån - Fre          06.45 - 15.45

Lördag              STÄNGT

Söndag             STÄNGT

 

 

Lageransvarig

Linus Ljungsparr

035-76 77 855

linus@halmstadkakelhus.se

 

Magnus Bengtsén

035-76 77 857

magnus@halmstadkakelhus.se

 

Kontakt Butik

Öppettider

ÖPPETTIDER 

Mån - Tors         10.00 - 18.00

Fredag              10.00 - 17.00

Lördag              10.00 - 14.00

Söndag              STÄNGT

Butik

Tobias Sörman

035-76 77 851

tobias.sorman@halmstadkakelhus.se

 

 

Pontus Andersson

035- 76 77 858

pontus@halmstadkakelhus.se

 

Christina Andersson

035 - 76 77 861

christina@halmstadkakelhus.se

 

Kajsa Hylt

035-76 77 856

kajsa@halmstadkakelhus.se

 

Administration

Ekonomi/Inköp & Kalkyl

Mattias Torstensson

035-76 77 853

mattias@halmstadkakelhus.se

 

Ekonomi - personalansvarig / Import keramik

Annie Bengtsson

035-76 77 850

annie@halmstadkakelhus.se

Kontakt Entreprenad

Entreprenad

Offertförfrågan för privatkunder skickas till

info@halmstadkakelhus.se

 

Anbudsförfrågningar skickas till

mattias@halmstadkakelhus.se

 

 

Arbetsledare Plattsättning Entreprenad

Larseric Lundeklev

035-76 77 852

larseric@halmstadkakelhus.se

 

Arbetsledare Plattsättning

Mikael Johansson

035-76 77 854

mikael@halmstadkakelhus.se

 

Arbetsledare Golvläggning

Daniel Moberg

035 - 76 77 860

daniel.moberg@halmstadkakelhus.se

 

 

VD

Tommy Andersson

035-76 77 859

tommy@halmstadkakelhus.se