Om oss

Halmstad Kakelhus startade 1989, vår långa erfarenhet i branschen gör att vi har den rätta kunskapen för att ge er en så bra service som möjligt. Med kunskap och kunden i fokus utför vi arbeten med hög kvalité.

I vår butik finner ni vår stora utställning där ni får inspiration till ert hem och vår butikspersonal finns här för att ge er den bästa service och vägledning till just ert projekt.

Vi erbjuder totalentreprenad vilket innebär att vi tillhandahåller både plattsättare, golvläggare, snickare, rörläggare, elektriker samt målare.

Välkommen in till oss!

 

Kontakta oss

Halmstad Kakelhus

Karlsrovägen 73-75

302 41 Halmstad

info@halmstadkakelhus.se

Tel: 035-10 06 20

 

Offertförfrågan för privatkunder skickas till

info@halmstadkakelhus.se

 

Anbudsförfrågningar entreprenad skickas till

mattias@halmstadkakelhus.se

 

Öppettider

 

ÖPPETTIDER 

Mån - Tors         10.00 - 18.00

Fredag              10.00 - 17.00

Lördag              10.00 - 14.00

Söndag              STÄNGT

 

ÖPPETTIDER PROFFSBUTIK/LAGER

Mån - Fre          06.45 - 16.15

Lördag              STÄNGT

Söndag             STÄNGT

 

KONTAKTPERSONER

 

Butiksansvarig

Tobias Sörman

035 - 76 77 851

tobias.sorman@halmstadkakelhus.se

Butikssäljare  

Christina Andersson

035 - 76 77 861

christina@halmstadkakelhus.se

Butikssäljare 

Kristina Segerfelt

035 - 76 77 856

kristina.segerfelt@halmstadkakelhus.se

Lagersäljare

Pontus Andersson

035 - 76 77 855

pontus@halmstadkakelhus.se

Lagersäljare

Mikael Dahl

035 - 76 77 857

mikael.dahl@halmstadkakelhus.se

Arbetsledare Plattsättning Entreprenad

Larseric Lundeklev

035 - 76 77 852

larseric@halmstadkakelhus.se

Arbetsledare Plattsättning Konsument/Totalentreprenad

Mikael Johansson

035 - 76 77 854

mikael@halmstadkakelhus.se

 

Arbetsledare Golvläggning

Daniel Moberg

035 - 76 77 860

daniel.moberg@halmstadkakelhus.se

 

Arbetsledare Plattsättning Entreprenad

Andreas Karlsson

035 - 76 77 862

andreas.karlsson@halmstadkakelhus.se

Inköp & Kalkyl / Ekonomi

Mattias Torstensson

035 - 76 77 853

mattias@halmstadkakelhus.se

VD - KMA/personalansvarig

Annie Bengtsson

035 - 76 77 850

annie@halmstadkakelhus.se

Entreprenad/Företag

Tommy Andersson

035 - 76 77 859

tommy@halmstadkakelhus.se